حریرچی: خوزستان جزء ۵ استان کشور با تعداد آمار پایین در مبتلایان به کرونا بوده است

حریرچی: خوزستان جزء ۵ استان کشور با تعداد آمار پایین در مبتلایان به کرونا بوده است
به گزارش وب دا خوزستان، چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۹۹، نشست ستاد مرکزی مبارزه با کرونا استان خوزستان با حضور دکتر "ایرج حریرچی" معاون کل وزارت بهداشت، دکتر محمد اسماعیل مطلق مشاور معاون بهداشت وزارت در مدیریت کاهش خطر و بلایا، دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، روسای دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر استان و حجت الاسلام و المسلمین آیت عادلی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مهندس مسلم رحیمی رئیس صدا و سیمای مرکز استان و جمعی از مسئولین و مدیران ستادی در سالن دانشکده پزشکی برگزار شد.

حریرچی در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا ویروس در خصوص ارزیابی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: خوشبختانه در چند هفته اخیر در اکثر استانها روند نزولی بیماری را شاهد بودیم که نتیجه اقدامات مناسب برای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی بوده است.

معاون وزارت بهداشت تصریح کرد: بعد از ۱۵ فروردین که بخشی از بازگشایی ها صورت گرفت، نگرانیهایی در خصوص کاهش فاصله گذاری باعث و بازگشت بیماری وجود داشت، ولی در حاضر استان خوزستان با عملکرد مطلوب توسط استانداری و تلاشهای مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اهواز از لحاظ جمعیت ۱۰۰۰ نفری جزء ۵ استان پائین کشور بوده است ولی متاسفانه در طول چند روز اخیر مشخصا" در طول یک هفته اخیر تعداد بستری ها در اهواز افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: برآوردهای اولیه در ابتلا به کرونا با  کاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی موجب افزایش تعداد بیماران شده که کمی نگران کننده است.

حریرچی اظهار کرد: در سال گذشته روزانه ۲میلیون و ۳۵۰ هزار بار مراجعه مردم به سیستم بهداشتی درمانی  در طور روز بصورت حضوری انجام شده است که شامل مراجعه به پزشک بهورز، مراقب سلامت، آزامایشگاه، رادیولوژی و ... بوده است.
متاسفانه بدلیل شیوع کرونا ویروس و وجود برخی از شایعات در جامعه، روند مراجعات بطور عادی بطور قابل توجهی کاهش یافته است.در برخی موارد بیش از ۸۰ درصد و گاهی ۴۰تا۶۰ درصد کاهش موارد دیده شده است.

وی در بخش دیگر از صحبتهای خود با اشاره به تعداد بیش از ۱ میلیون و ۳۰۰ مادر باردار در کشور توصیه کرد:  به هیچ عنوان شهروندان به دلیل ترس از کرونا واکسیناسیون فرزندان، مراقبت های دوران بارداری یا مراقبتهای بیماران دارای بیمارهای زمینه ای اعم از دیابت و قندخون و فشار خون و از این قبیل را به تعویق نیاندازند و حتما با رعایت موازین بهداشتی تمام این موارد را در زمان تایین شده انجام دهند.

معاون کل وزیر بهداشت اضافه کرد: با توجه به اقدامات ایمنی متعدد که در بیمارستانهای دولتی دانشگاهی و غیر دولتی انجام میشود با آمادگی های کامل (البته استثناعاتی وجود دارد در زمینه دندانپزشکی و جراحی های زیبایی وجود دارد) در راستای مراجعات معمولی شهروندان این اطمینان را داشته باشند که مراقبتهای بهداشتی و حفظتی در مقابله باکرونا انجام میشود، از این رو تمام مراجعات معمولی خود را انجام دهند تا بتوان بیماری حاد تنفسی ناشی از ویروس کرونا را راریشه کن کرد.مهمترین بیماریهای کشور بیماریهای غیر واگیر از جمله بیماریهای قلبی عروقی مثل دیابت و سرطان هستند

حریرچی ادامه داد: بیش از اپیدمی کرونا ویروس اپیدمی شایعات و اخبار نادرست و توصیه های نادرست را داریم که توصیه می شود مردم با هشیاری کامل به این شایعات توجه نکنند و این موارد مختص کشور ایران نیست و در کشورهای دیگر نیز وجود دارد. خواهش میکنم در این زمینه روشنگری شود تا آسیب وارده به مردم به حداقل ممکن برسد.

تابلو اعلانات

مشاهده بیشتر

آخرین اخبار

مشاهده بیشتر
طراحی و تولید : رادرایانه