شمار مبتلایان کروناویروس در خوزستان به ۲۹۳۲ نفر رسید

شمار مبتلایان کروناویروس در خوزستان به ۲۹۳۲ نفر رسید
دکتر علی  احسان پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از شناسایی ۱۴۸ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته خوزستان تا ۱۲ اردیبهشت خبر داد که با احتساب این موارد مبتلایان به کووید۱۹ در خوزستان به ۲۹۳۲ مورد رسید.

احسان پور در خصوص جلسه مشترک قرارگاه دانشگاهی کرونا در بامداد روز جمعه گفت: با توجه به موج گسترده ابتلا به بیماری، دانشگاه علوم‌پزشکی بامداد روز جمعه میزبان استاندار و جمعی از مقامات ارشد استانی بود و در این جلسه کارشناسان نظرات کارشناسی خود را بیان کردند.

 وی افزود: با توجه به پیش بینی انفجار بیماری در روزهای آتی در صورت تداوم وضع فعلی که در جامعه شاهده آن هستیم، احتمال اعمال ضوابط سختگیرانه و جدی تری در سطح استان مطرح شد.
در این جلسه راهکارهای عملیاتی جدیدی نیز برای افزایش خدمات بهداشتی و درمانی مطرح و برای اجرا در سطح استان ابلاغ شد. افزایش تختهای درنظر گرفته برای بیماران، تجهیز بیشتر مراکز، به کارگیری بیشتر نیروهای درمانی و ظرفیت سازیهای جدید، در کنار مساعدتهایی که از سوی ارگانهای مختلف ارایه شد، از جمله این موارد بود.

سخنگوی دانشگاه ادامه داد: مبتلایان جدید در استان به تفکیک شهرستان ها شامل اهواز ۶۳ مورد، حمیدیه: ۷ مورد، کارون ۶ مورد، هویزه و ماهشهر هرکدام ۲ مورد، باوی ۸ مورد، مسجدسلیمان، اندیمشک، امیدیه، رامهرمز، آغاجری، باغملک‌ هر کدام۱ مورد، دشت آزادگان ۵ مورد، خرمشهرو باوی هرکدام ۸ مورد، آبادان ۹ مورد، دزفول ۱۸ مورد، شوش ۸ مورد، بهبهان ۴ مورد، شوشتر۲ مورد بوده است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۰۲ بیمار در مراکز بیمارستانی استان تحت درمان هستند و خوشبختانه تاکنون ۲۳۱۱ بیمار پس از دریافت خدمات درمانی از بیمارستان های استان ترخیص شدند.

احسان پور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۳ بیمار کووید ۱۹ در خوزستان جان خود را از دست دادند تا فوت شدگان به ۲۱۹ نفر افزایش یابد.

تابلو اعلانات

مشاهده بیشتر

آخرین اخبار

مشاهده بیشتر
طراحی و تولید : رادرایانه