خطرناک‌ترین مرحله کروناویروس مشخص شد

خطرناک‌ترین مرحله کروناویروس مشخص شد
محققان چینی توانستند معین کنند که هفته اول یا دومین هفته ابتلا به کرونا خطرناک است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله «The Lancet»، محققان چینی توانستند معین کنند که هفته اول خطرناک است یا دومین هفته ابتلا به کرونا.

بر طبق تحقیقات آنها خطرناکترین مرحله ، اولین هفته پس از ظاهرشدن علایم ابتلا به ویروس است. در این مرحله ویروس براحتی می تواند انتقال یابد. شدت فعالیت ویروس «کووید -19» می تواند انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر را راحتتر کند. از اینرو محققان برای دوری از مواجه شدن با این خطر، به استفاده از ماسک هنگام خروج از خانه فرامی‌خوانند.
آیا روزنامه می تواند عاملی برای انتقال کرونا باشد؟

پیشتر، ویروس‌شناسان دانشگاه هنگ‌کنگ اعلام کردند که ویروس کرونا در دمای +4 تا 14 روز فعال است و بعد رکود فعالیت آن آغاز می‌شود.

طی این مدت ویورس در ماسک های پزشکی و سطوح پلاستیکی و فلزی ضد زنگ تا 7 روز فعال است. بر سطح شیشه و اسکناس تا 4 روز و لباس و سطوح چوبی تا 2 روز. این ویروس روی کاغذ معمولی  پس از 3 ساعت می میرد.

مطابق با اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز، تا نیمه شب روز 30 ماه مارس، در سراسر جهان، 718685 به بیماری « کووید-19» مبتلا شده‌اند. از این تعداد 33800 نفر درگذشتند و 149 هزار نفر بهبود یافتند.

آمریکا از لحاظ شمار مبتلایان با 139600 نفر در صدر کشورها قرار دارد. ایتالیا با 97600 نفر در جای دوم و چین با 82100 نفر در ردیف سوم قرار گرفته است. کشورهای اسپانیا،آلمان،فرانسه، ایران،بریتانیا، سوئیس و نیدرلند در فهرست 10 کشور با تعداد زیاد مبتلایان به کروناویروس قرار دارند.

تابلو اعلانات

مشاهده بیشتر

آخرین اخبار

مشاهده بیشتر
طراحی و تولید : رادرایانه